This site demands javascript

skip to main content

Selected Calendars:

  • SHS Basketball - Boys Frosh
  • SHS Basketball - Boys Var/JV/Soph
  • SHS Basketball - Girls Frosh
  • SHS Basketball - Girls Var/JV
  • SHS Cross Country
  • SHS Football - Frosh
  • SHS Football - JV/Soph
  • SHS Football - Varsity
  • SHS Golf - Fall
  • SHS Golf - Spring
  • SHS Indoor Track
  • SHS Soccer - Boys
  • SHS Soccer - Girls
  • SHS Swimming - Boys
  • SHS Swimming - Girls
  • SHS Tennis - Fall
  • SHS Tennis - Spring
  • SHS Track and Field
  • SHS Volleyball - Frosh
  • SHS Volleyball - Soph
  • SHS Volleyball - Varsity/JV
  • SHS Wrestling


Event
Time
Location
Info
  • Monday, November 19, 2018
    • Wrestling 1st Practice
      4:00 pm - 4:00 pm
      SHS 
       
  • Tuesday, December 4, 2018
    • Wrestling vs Blue/Gold Dual
      5:00 pm - 5:00 pm
      SHS Wrestling Room 
       
  • Thursday, December 6, 2018
  • Friday, December 7, 2018
    • Wrestling JV @ Powell Tourney
      All Day
      Powell 
       
    • Wrestling V @ Rapid City Invite
      All Day
      Rapid City 
       
  • Saturday, December 8, 2018
    • Wrestling JV @ Powell Tourney
      All Day
      Powell 
       
    • Wrestling V @ Rapid City Invite
      All Day
      Rapid City 
       
  • Friday, December 14, 2018
  • Saturday, December 15, 2018
  • Friday, December 21, 2018
    • Border War Wrestling Duals
      11:00 am - 11:00 am
      Sheridan 
      SHS, TB, NC, KW vs West, Senior, Skyview, and Colstrip. Weigh in at 10:00 
  • Friday, January 4, 2019
  • Saturday, January 5, 2019
  • Thursday, January 10, 2019
    • Wrestling @ Colstrip Dual
      3:00 pm - 3:00 pm
      Colstrip 
      21-46 
  • Friday, January 11, 2019
  • Saturday, January 12, 2019
  • Friday, January 18, 2019
  • Saturday, January 19, 2019
  • Friday, January 25, 2019
  • Saturday, January 26, 2019
  • Friday, February 1, 2019
  • Saturday, February 2, 2019
  • Thursday, February 7, 2019
  • Friday, February 8, 2019
  • Friday, February 15, 2019
  • Saturday, February 16, 2019
  • Friday, February 22, 2019
  • Saturday, February 23, 2019
  • Monday, November 25, 2019
    • 9th Girls Basketball vs First Practice
      4:00 pm
      SHS 
       
    • 9th Boys Basketball vs First Practice
      4:00 pm - 4:00 pm
      SHS 
       
    • Girls Basketball vs First Practice
      4:00 pm - 4:00 pm
      SHS 
       
    • Wrestling 1st Practice
      4:00 pm - 4:00 pm
      SHS 
       
    • Boys Basketball vs First Practice
      4:00 pm
      SHS 
       
  • Monday, December 2, 2019
    • Boys Swimming 1st Practice
      4:00 pm - 4:00 pm
      Pool 
       
  • Tuesday, December 10, 2019
    • Wrestling vs Blue/Gold Dual
      5:00 pm - 5:00 pm
      SJHS 
       
  • Thursday, December 12, 2019
    • Soph Boys Basketball @ East/West Tourney
      All Day
      Casper 
       
    • Varsity Boys Basketball @ East/West Tourney
      All Day
      Casper 
       
    • JV Boys Basketball @ East/West Tourney
      All Day
      Casper 
       
    • Varsity Girls Basketball @ Strannigan
      All Day
      Riverton 
       
    • Soph Girls Basketball @ Strannigan
      All Day
      Riverton 
       
    • JV Girls Basketball @ Strannigan
      All Day
      Riverton 
       
    • 9th Girls Basketball vs Kelly Walsh
      4:00 pm
      Sheridan 
      A and B 
    • 9th Boys Basketball vs Kelly Walsh
      4:00 pm - 5:30 pm
      SHS 
      A and B 
    • Wrestling vs Worland Varsity only
      5:00 pm - 5:00 pm
      Sheridan 
       
  • Friday, December 13, 2019
    • Soph Boys Basketball @ East/West Tourney
      All Day
      Casper 
       
    • Varsity Boys Basketball @ East/West Tourney
      All Day
      Casper 
       
    • JV Boys Basketball @ East/West Tourney
      All Day
      Casper 
       
    • Varsity Girls Basketball @ Strannigan
      All Day
      Riverton 
       
    • Soph Girls Basketball @ Strannigan
      All Day
      Riverton 
       
    • JV Girls Basketball @ Strannigan
      All Day
      Riverton 
       
    • Wrestling JV @ Powell Tourney
      All Day
      Powell 
       
    • Wrestling V @ Rapid City Invite
      All Day
      Rapid City 
       
    • Boys Swimming @ Gillette Relays
      3:00 pm - 3:00 pm
      Gillette 
       
  • Saturday, December 14, 2019
    • Soph Boys Basketball @ East/West Tourney
      All Day
      Casper 
       
    • Varsity Boys Basketball @ East/West Tourney
      All Day
      Casper 
       
    • JV Boys Basketball @ East/West Tourney
      All Day
      Casper 
       
    • Wrestling JV @ Powell Tourney
      All Day
      Powell 
       
    • Boys Swimming @ Gillette Pentathalon
      9:00 am - 9:00 am
      Gillette 
       
  • Tuesday, December 17, 2019
    • 9th Boys Basketball vs Natrona
      4:00 pm - 5:30 pm
      SHS 
      A and B 
    • 9th Girls Basketball @ Natrona
      4:00 pm
      Casper 
      A and B 
    • Boys Swimming @ Buffalo (TB, CCHS)
      4:00 pm - 4:00 pm
      Buffalo 
       
  • Friday, December 20, 2019
    • Wrestling @ Wasatch Intermountain Duals
      All Day
       
      Varsity Only 
    • 9th Boys Basketball @ Billings Skyview
      2:30 pm - 2:30 pm
      Billings 
      A only 
    • Boys Swimming @ Green River Pre Invite
      4:00 pm - 4:00 pm
      Green River 
       
    • Soph Boys Basketball @ Billings Skyview
      4:00 pm
      Billings 
       
    • 9th Girls Basketball vs Billings Skyview
      4:00 pm
      SHS 
      A only 
    • Soph Girls Basketball vs Billings Skyview
      4:00 pm - 4:00 pm
      Sheridan 
       
    • JV Girls Basketball vs Billings Skyview
      5:30 pm - 5:30 pm
      Sheridan 
       
    • JV Boys Basketball @ Billings Skyview
      5:30 pm
      Billings 
       
    • Varsity Girls Basketball vs Billings Skyview
      7:00 pm - 7:00 pm
      Sheridan 
       
    • Varsity Boys Basketball @ Billings Skyview
      7:00 pm
      Billings 
       
  • Saturday, December 21, 2019
    • Wrestling @ Wasatch Intermountain Duals
      All Day
       
      Varsity Only 
    • Boys Swimming @ Green River Invite
      9:00 am - 9:00 am
      Green River 
       
    • JV Girls Basketball @ Buffalo
      11:00 am - 12:00 pm
      Buffalo 
       
    • JV Boys Basketball vs Buffalo
      11:00 am
      Sheridan 
       
    • Soph Girls Basketball @ Buffalo
      12:30 pm - 1:30 pm
      Buffalo 
       
    • Soph Boys Basketball vs Buffalo
      12:30 pm
      Sheridan 
       
    • Varsity Boys Basketball vs Buffalo
      2:00 pm
      Sheridan 
       
    • Varsity Girls Basketball @ Buffalo
      2:00 pm - 3:00 pm
      Buffalo 
       
  • Friday, January 3, 2020
    • Wrestling @ Bozeman Tourney
      All Day
       
       
  • Saturday, January 4, 2020
    • Wrestling @ Bozeman Tourney
      All Day
       
       
  • Thursday, January 9, 2020
    • Soph Boys Basketball @ Cheyenne Tourney
      All Day
      Cheyenne 
       
    • JV Boys Basketball @ Cheyenne Tourney
      All Day
      Cheyenne 
       
    • Varsity Boys Basketball @ Cheyenne Tourney
      All Day
      Cheyenne 
       
    • Soph Girls Basketball @ Cheyenne Tourney
      All Day
      Cheyenne 
       
    • Varsity Girls Basketball @ Cheyenne Tourney
      All Day
      Cheyenne 
       
    • JV Girls Basketball @ Cheyenne Tourney
      All Day
      Cheyenne 
       
    • 9th Girls Basketball vs Thunder Basin
      4:00 pm
      SHS 
      A and B 
  • Friday, January 10, 2020
    • Soph Boys Basketball @ Cheyenne Tourney
      All Day
      Cheyenne 
       
    • JV Boys Basketball @ Cheyenne Tourney
      All Day
      Cheyenne 
       
    • Varsity Boys Basketball @ Cheyenne Tourney
      All Day
      Cheyenne 
       
    • Soph Girls Basketball @ Cheyenne Tourney
      All Day
      Cheyenne 
       
    • Varsity Girls Basketball @ Cheyenne Tourney
      All Day
      Cheyenne 
       
    • JV Girls Basketball @ Cheyenne Tourney
      All Day
      Cheyenne 
       
    • Wrestling @ Shane Shatto Invite
      All Day
      Douglas 
       
    • 9th Girls Basketball @ Gillette Invite
      All Day
      Gillette 
      A and B 
    • 9th Boys Basketball vs Sheridan Invite
      4:00 pm - 4:00 pm
      SHS 
      A and B 
    • Boys Swimming vs Sheridan Pre-Invite
      4:00 pm - 4:00 pm
      Sheridan 
      NC, East, KW 
  • Saturday, January 11, 2020
    • Soph Boys Basketball @ Cheyenne Tourney
      All Day
      Cheyenne 
       
    • JV Boys Basketball @ Cheyenne Tourney
      All Day
      Cheyenne 
       
    • Varsity Boys Basketball @ Cheyenne Tourney
      All Day
      Cheyenne 
       
    • Soph Girls Basketball @ Cheyenne Tourney
      All Day
      Cheyenne 
       
    • Varsity Girls Basketball @ Cheyenne Tourney
      All Day
      Cheyenne 
       
    • JV Girls Basketball @ Cheyenne Tourney
      All Day
      Cheyenne 
       
    • Wrestling @ Shane Shatto Invite
      All Day
      Douglas 
       
    • 9th Frosh Basketball vs Sheridan Invite
      9:00 am - 4:00 pm
       
       
    • Boys Swimming vs Sheridan Invite
      9:00 am - 9:00 am
      Sheridan 
      NC, TB, CCHS, East, KW 
  • Tuesday, January 14, 2020
    • 9th Girls Basketball @ Campbell County
      4:00 pm
      Gillette 
      A and B 
    • 9th Boys Basketball vs Campbell County
      4:00 pm - 4:00 pm
      SHS 
      A and B 
  • Thursday, January 16, 2020
    • Soph Girls Basketball @ Kelly Walsh
      2:30 pm - 2:30 pm
      Kelly Walsh 
       
    • JV Boys Basketball @ Kelly Walsh
      4:00 pm
      Kelly Walsh 
       
    • JV Girls Basketball @ Kelly Walsh
      4:00 pm - 4:00 pm
      Kelly Walsh 
       
    • Varsity Girls Basketball @ Kelly Walsh
      5:30 pm - 5:30 pm
      Kelly Walsh 
       
    • Soph Boys Basketball @ Kelly Walsh
      5:30 pm
      Kelly Walsh 
       
    • Varsity Boys Basketball @ Kelly Walsh
      7:00 pm
      Kelly Walsh 
       
  • Friday, January 17, 2020
    • 9th Girls Basketball @ Billings Skyview
      2:30 pm
      Billings 
      A only 
    • 9th Boys Basketball vs Billings Skyview
      4:00 pm - 4:00 pm
      Billins 
      A and B 
    • Soph Boys Basketball vs Billings Skyview
      4:00 pm
      Sheridan 
       
    • Soph Girls Basketball @ Billings Skyview
      4:00 pm - 4:00 pm
      Billings 
       
    • Boys Swimming @ Laramie
      5:00 pm - 5:00 pm
      Laramie 
       
    • JV Boys Basketball vs Billings Skyview
      5:30 pm
      Sheridan 
       
    • JV Girls Basketball @ Billings Skyview
      5:30 pm - 5:30 pm
      Billings 
       
    • Varsity Boys Basketball vs Billings Skyview
      7:00 pm
      Sheridan 
       
    • Varsity Girls Basketball @ Billings Skyview
      7:00 pm - 7:00 pm
      Billings 
       
  • Saturday, January 18, 2020
    • Boys Swimming @ Cheyenne Invite
      8:00 am - 8:00 am
      Cheyenne South 
       
    • 9th Boys Basketball @ Thunder Basin
      10:00 am - 11:30 am
      Gillette 
      A and B 
    • Wrestling vs Border Wars
      10:00 am - 10:00 am
      Sheridan 
      Mt teams Billings (West, Skyview, Senior), Colstrip,
      Wyoming teams Sheridan, South, Thunder 
  • Tuesday, January 21, 2020
    • 9th Girls Basketball vs Natrona
      4:00 pm
      Casper 
      A and B 
  • Friday, January 24, 2020
    • 9th Girls Basketball @ Cheyenne Invite
      All Day
      Cheyenne 
      A only 
    • 9th Boys Basketball @ Cheyenne Invite
      All Day
      Cheyenne 
      A only 
    • Wrestling @ Moorcroft Invite
      All Day
      Moorcroft 
       
    • JV Girls Basketball vs Thunder Basin
      4:00 pm - 4:00 pm
      Sheridan 
       
    • JV Boys Basketball vs Thunder Basin
      4:00 pm
      Sheridan 
       
    • Soph Boys Basketball vs Thunder Basin
      5:30 pm
      Sheridan 
       
    • Varsity Girls Basketball vs Thunder Basin
      5:30 pm - 5:30 pm
      Sheridan 
       
    • Varsity Boys Basketball vs Thunder Basin
      7:00 pm
      Sheridan 
       
    • Soph Girls Basketball vs Thunder Basin
      7:00 pm - 7:00 pm
      Sheridan 
       
  • Saturday, January 25, 2020
    • 9th Girls Basketball @ Cheyenne Invite
      All Day
      Cheyenne 
      A only 
    • 9th Boys Basketball @ Cheyenne Invite
      All Day
      Cheyenne 
      A only 
    • Wrestling @ Moorcroft Invite
      All Day
      Moorcroft 
       
    • Boys Swimming @ Gillette Dual Meet
      9:00 am - 9:00 am
      Gillette 
      not sure if can get in 
    • JV Girls Basketball @ Campbell County
      10:00 am - 10:00 am
      Gillette 
       
    • Varsity Girls Basketball @ Campbell County
      11:30 am - 11:30 am
      Gillette 
       
    • Soph Girls Basketball @ Campbell County
      1:00 pm - 1:00 pm
      Gillette 
       
    • Soph Boys Basketball @ Campbell County
      3:00 pm
      Gillette 
       
    • JV Boys Basketball @ Campbell County
      4:30 pm
      Gillette 
       
    • Varsity Boys Basketball @ Campbell County
      7:30 pm
      Gillette 
       
  • Tuesday, January 28, 2020
    • Boys Swimming vs TB, CCHS
      4:00 pm - 4:00 pm
      Sheridan 
       
  • Thursday, January 30, 2020
    • Wrestling @ Natrona
      All Day
      Casper 
      stop on way to Ron Thon 
    • 9th Boys Basketball @ KW
      4:00 pm - 5:30 pm
      Casper 
       
    • 9th Girls Basketball @ KW
      4:00 pm
      Casper 
       
  • Friday, January 31, 2020
    • Wrestling @ Ron Thon Tourney
      All Day
      Riverton 
       
    • Boys Swimming @ Laramie Invite
      All Day
      Laramie 
       
    • JV Boys Basketball vs Natrona
      4:00 pm
      Sheridan 
       
    • JV Girls Basketball vs Natrona
      4:00 pm - 4:00 pm
      Sheridan 
       
    • Soph Boys Basketball vs Natrona
      5:30 pm
      Sheridan 
       
    • Varsity Girls Basketball vs Natrona
      5:30 pm - 5:30 pm
      Sheridan 
       
    • Varsity Boys Basketball vs Natrona
      7:00 pm
      Sheridan 
       
    • Soph Girls Basketball vs Natrona
      7:00 pm - 7:00 pm
      Sheridan 
       
  • Saturday, February 1, 2020
    • Wrestling @ Ron Thon Tourney
      All Day
      Riverton 
       
  • Thursday, February 6, 2020
    • 9th Girls Basketball @ Thunder Basin
      4:00 pm
      Gillette 
      A and B 
    • 9th Boys Basketball vs Thunder Basin
      4:00 pm - 5:30 pm
      SHS 
      A and B 
    • Wrestling vs KW
      5:00 pm - 6:00 pm
       
       
  • Friday, February 7, 2020
    • Boys Swimming @ Conference Meet
      All Day
      Gillette 
       
    • JV Girls Basketball @ Cheyenne Central
      4:00 pm - 4:00 pm
      Cheyenne 
       
    • Wrestling vs East/Central
      4:00 pm - 5:30 pm
      Sheridan 
       
    • JV Boys Basketball @ Cheyenne Central
      4:00 pm
      Cheyenne 
       
    • Varsity Girls Basketball @ Cheyenne Central
      5:30 pm - 5:30 pm
      Cheyenne 
       
    • Soph Boys Basketball @ Cheyenne Central
      5:30 pm
      Cheyenne 
       
    • Varsity Boys Basketball @ Cheyenne Central
      7:00 pm
      Cheyenne 
       
    • Soph Girls Basketball @ Cheyenne Central
      7:00 pm - 7:00 pm
      Cheyenne 
       
  • Saturday, February 8, 2020
    • Boys Swimming @ Conference Meet
      All Day
      Gillette 
       
    • JV Girls Basketball @ Cheyenne East
      10:00 am - 10:00 am
      Cheyenne 
       
    • Wrestling vs South
      10:00 am - 12:00 pm
      Sheridan 
       
    • 9th Girls Basketball vs Campbell County
      10:00 am
      Gillette 
      A and B 
    • 9th Boys Basketball @ Campbell County
      10:00 am - 11:30 am
      Gillette 
      A and B 
    • JV Boys Basketball @ Cheyenne East
      10:00 am
      Cheyenne 
       
    • Varsity Girls Basketball @ Cheyenne East
      11:30 am - 11:30 am
      Cheyenne 
       
    • Soph Boys Basketball @ Cheyenne East
      11:30 am
      Cheyenne 
       
    • Varsity Boys Basketball @ Cheyenne East
      1:00 pm
      Cheyenne 
       
    • Soph Girls Basketball @ Cheyenne East
      1:00 pm - 1:00 pm
      Cheyenne 
       
  • Thursday, February 13, 2020
    • 9th Boys Basketball @ Natrona
      4:00 pm - 5:30 pm
      Casper 
      A and B 
    • Wrestling vs Campbell County Dual
      5:00 pm - 6:00 pm
      Sheridan 
       
  • Friday, February 14, 2020
    • JV Boys Basketball vs South
      4:00 pm
      Sheridan 
       
    • JV Girls Basketball vs South
      4:00 pm - 4:00 pm
      Sheridan 
       
    • Varsity Girls Basketball vs South
      5:30 pm - 5:30 pm
      Sheridan 
       
    • Soph Boys Basketball vs South
      5:30 pm
      Sheridan 
       
    • Varsity Boys Basketball vs South
      7:00 pm
      Sheridan 
       
    • Soph Girls Basketball vs South
      7:00 pm - 7:00 pm
      Sheridan 
       
  • Saturday, February 15, 2020
    • JV Boys Basketball vs Laramie
      10:00 am
      Sheridan 
       
    • JV Girls Basketball vs Laramie
      10:00 am - 10:00 am
      Sheridan 
       
    • Varsity Girls Basketball vs Laramie
      11:30 am - 11:30 am
      Sheridan 
       
    • Soph Boys Basketball vs Laramie
      11:30 am
      Sheridan 
       
    • Soph Girls Basketball vs Laramie
      1:00 pm - 1:00 pm
      Sheridan 
       
    • Varsity Boys Basketball vs Laramie
      1:00 pm
      Sheridan 
       
    • Wrestling @ Thunder Basin Dual
      4:00 pm - 4:00 pm
      Thunder Basin 
      Try to find another time. 
    • 9th Girls Basketball @ Natrona
      4:00 pm
      Casper 
      A and B 
  • Thursday, February 20, 2020
    • 9th Boys Basketball @ Geldien Tournament 1st rd
      4:00 pm - 4:00 pm
      TBA 
      A only 
    • 9th Girls Basketball @ Geldien Tournament 1st rd
      4:00 pm
      TBA 
      A only 
  • Friday, February 21, 2020
    • Wrestling @ Regionals
      All Day
      Central 
       
    • Boys Swimming @ State Meet
      All Day
      Laramie 
       
    • Soph Girls Basketball vs Campbell County
      3:00 pm - 3:00 pm
      Sheridan 
       
    • Soph Boys Basketball vs Campbell County
      4:00 pm
      Sheridan 
       
    • JV Girls Basketball vs Campbell County
      4:30 pm - 4:30 pm
      Sheridan 
       
    • JV Boys Basketball vs Campbell County
      5:30 pm
      Sheridan 
       
    • Varsity Girls Basketball vs Campbell County
      6:00 pm - 6:00 pm
      Sheridan 
       
    • Varsity Boys Basketball vs Campbell County
      7:00 pm
      Sheridan 
       
  • Saturday, February 22, 2020
    • Wrestling @ Regionals
      All Day
      Central 
       
    • Boys Swimming @ State Meet
      All Day
      Laramie 
       
    • 9th Girls Basketball @ Geldien Tournament 1st rd
      All Day
      Casper 
       
    • 9th Boys Basketball @ Geldien Tournament 1st rd
      All Day
      Casper 
       
    • Soph Girls Basketball @ Thunder Basin
      10:00 am - 10:00 am
      Gillette 
       
    • Soph Boys Basketball @ Thunder Basin
      10:00 am
      Gillette 
       
    • JV Girls Basketball @ Thunder Basin
      11:30 am - 11:30 am
      Gillette 
       
    • JV Boys Basketball @ Thunder Basin
      11:30 am
      Gillette 
       
    • Varsity Girls Basketball @ Thunder Basin
      1:00 pm - 1:00 pm
      Gillette 
       
    • Varsity Boys Basketball @ Thunder Basin
      2:30 pm
      Gillette 
       
  • Friday, February 28, 2020
    • Wrestling @ State Tournament
      All Day
      Casper 
       
    • Soph Girls Basketball @ Natrona
      3:00 pm - 3:00 pm
      Casper 
       
    • Soph Boys Basketball @ Natrona
      3:00 pm
      Casper 
       
    • JV Girls Basketball @ Natrona
      4:30 pm - 4:30 pm
      Casper 
       
    • JV Boys Basketball @ Natrona
      4:30 pm
      Casper 
       
    • Varsity Girls Basketball @ Natrona
      6:00 pm - 6:00 pm
      Casper 
       
    • Varsity Boys Basketball @ Natrona
      7:00 pm
      Casper 
       
  • Saturday, February 29, 2020
    • Wrestling @ State Tournament
      All Day
      Casper 
       
  • Thursday, March 5, 2020
    • Varsity Boys Basketball @ Regionals
      All Day
      Thunder Basin 
      TBA 
    • Varsity Girls Basketball @ Regionals
      All Day
      Thunder Basin 
      TBA 
  • Friday, March 6, 2020
    • Varsity Boys Basketball @ Regionals
      All Day
      Thunder Basin 
      TBA 
    • Varsity Girls Basketball @ Regionals
      All Day
      Thunder Basin 
      TBA 
  • Saturday, March 7, 2020
    • Varsity Boys Basketball @ Regionals
      All Day
      Thunder Basin 
      TBA 
    • Varsity Girls Basketball @ Regionals
      All Day
      Thunder Basin 
      TBA 
  • Monday, March 9, 2020
    • Girls Soccer 1st Practice
      4:00 pm - 4:00 pm
      SHS
    • Boys Soccer 1st Practice
      4:00 pm - 4:00 pm
      SHS 
       
  • Thursday, March 12, 2020
    • Varsity Boys Basketball @ State
      All Day
      Casper 
      TBA 
    • Varsity Girls Basketball @ State
      All Day
      Casper 
      TBA 
  • Friday, March 13, 2020
    • Varsity Boys Basketball @ State
      All Day
      Casper 
      TBA 
    • Varsity Girls Basketball @ State
      All Day
      Casper 
      TBA 
  • Saturday, March 14, 2020
    • Varsity Boys Basketball @ State
      All Day
      Casper 
      TBA 
    • Varsity Girls Basketball @ State
      All Day
      Casper 
      TBA 
  • Friday, March 20, 2020
    • Girls Soccer JV @ Gillette Tournament
      All Day
      Gillette
    • Boys Soccer V @ Gillette Tournament
      All Day
      Casper 
      Rock Springs, Lander, Star Valley, Jackson 
    • Boys Soccer JV @ Gillette Tournament
      All Day
      Gillette 
       
    • Girls Soccer V @ Gillette Tournament
      All Day
      Casper
      Rock springs, Star Valley, Jackson, Lander
  • Saturday, March 21, 2020
    • Girls Soccer JV @ Gillette Tournament
      All Day
      Gillette
    • Girls Soccer V @ Gillette Tournament
      All Day
      Casper
      Rock springs, Star Valley, Jackson, Lander
  • Friday, March 27, 2020
    • Boys Soccer vs South
      4:00 pm - 6:00 pm
      Sheridan 
       
    • Girls Soccer @ South
      4:00 pm - 6:00 pm
      Cheyenne
  • Saturday, March 28, 2020
    • Boys Soccer vs Laramie
      10:00 am - 11:00 am
      Sheridan 
       
    • Girls Soccer @ Laramie
      10:00 am - 11:00 am
      Laramie
  • Friday, April 3, 2020
    • Boys Soccer @ Cheyenne East
      4:00 pm - 6:00 pm
      Cheyenne 
       
    • Girls Soccer vs Cheyenne East
      4:00 pm - 6:00 pm
      Sheridan
  • Saturday, April 4, 2020
    • Boys Soccer @ Cheyenne Central
      10:00 am - 12:00 pm
      Cheyenne 
       
    • Girls Soccer vs Cheyenne Central
      10:00 am - 12:00 pm
      Sheridan
  • Tuesday, April 7, 2020
    • Boys Soccer vs Thunder Basin
      3:00 pm - 5:00 pm
      Sheridan 
      double header with girls 
    • Girls Soccer vs Thunder Basin
      3:00 pm - 5:00 pm
      Sheridan
      double header with boys
  • Thursday, April 9, 2020
    • Boys Soccer @ Campbell County
      4:00 pm - 6:00 pm
      Gillette 
       
    • Girls Soccer @ Campbell County
      4:00 pm - 6:00 pm
      Gillette
      Double Header with boys
  • Friday, April 17, 2020
    • Boys Soccer @ Laramie
      4:00 pm - 6:00 pm
      Laramie 
       
    • Girls Soccer vs Laramie
      4:00 pm - 6:00 pm
      Sheridan
  • Saturday, April 18, 2020
    • Girls Soccer vs Cheyenne South
      10:00 am - 12:00 pm
      Sheridan
    • Boys Soccer @ Cheyenne South
      10:00 am - 12:00 pm
      South 
       
    • (SHS T&F) Dan Hansen Track meet
      10:00 am - 10:00 am
       
       
  • Tuesday, April 21, 2020
    • (SHS T&F) Gary Benson Memorial
      All Day
       
       
  • Friday, May 1, 2020
    • Boys Soccer vs Cheyenne Central
      4:00 pm - 6:00 pm
      Sheridan 
       
    • Girls Soccer @ Cheyenne Central
      4:00 pm - 6:00 pm
      Cheyenne
  • Saturday, May 2, 2020
    • Girls Soccer @ Cheyenne East
      10:00 am - 12:00 pm
      Cheyenne
    • Boys Soccer vs Cheyenne East
      10:00 am - 12:00 pm
      Sheridan 
       
  • Tuesday, May 5, 2020
    • Boys Soccer vs Campbell County
      4:00 pm - 6:00 pm
      Sheridan 
       
    • Girls Soccer vs Campbell County
      4:00 pm - 6:00 pm
      Sheridan
  • Friday, May 8, 2020
    • Girls Soccer @ Thunder Basin
      4:00 pm - 5:00 pm
      Gillette
      double header with girls
    • Boys Soccer @ Thunder Basin
      4:00 pm - 5:00 pm
      Gillette 
      double header with girls 
  • Thursday, May 14, 2020
    • Girls Soccer @ Regionals
      All Day
      Gillette
    • Boys Soccer @ Regionals
      All Day
      Gillette 
       
  • Friday, May 15, 2020
    • Girls Soccer @ Regionals
      All Day
      Gillette
  • Saturday, May 16, 2020
    • Girls Soccer @ Regionals
      All Day
      Gillette
  • Thursday, May 21, 2020
    • Boys Soccer @ State
      All Day
      Cheyenne 
       
    • Girls Soccer @ State
      All Day
      Cheyenne
  • Friday, May 22, 2020
    • Girls Soccer @ State
      All Day
      Cheyenne
  • Saturday, May 23, 2020
    • Girls Soccer @ State
      All Day
      Cheyenne
  • Sunday, August 9, 2020
    • Football Parent Meeting
      4:00 pm - 4:00 pm
      SHS Auditorium 
       
  • Monday, August 10, 2020
    • Varsity Football 1st Practice
      7:00 am - 7:00 am
      Scott Field 
       
  • Friday, August 28, 2020
    • Varsity Football vs Laramie
      6:00 pm - 6:00 pm
      Scott Field 
       
  • Friday, September 4, 2020
    • Varsity Football @ South
      6:00 pm - 6:00 pm
      Cheyenne 
       
  • Friday, September 11, 2020
    • Soph Football vs Hulett (6 man)
      2:30 pm - 2:30 pm
      Scott Field 
      6 man game 
    • Varsity Football vs Central
      6:00 pm - 6:00 pm
      Scott Field 
       
  • Friday, September 18, 2020
    • Varsity Football @ Rock Springs
      6:00 pm - 6:00 pm
      Rock Springs 
       
  • Saturday, September 19, 2020
    • Soph Football @ Kaycee
      12:00 pm - 12:00 pm
      Kaycee 
      6 man Game 
  • Friday, September 25, 2020
    • Varsity Football vs East
      6:00 pm - 6:00 pm
      Scott Field 
       
  • Saturday, September 26, 2020
    • JV Football vs East
      9:00 am - 9:00 am
      Sheridan 
       
  • Thursday, October 1, 2020
    • Soph Footbal @ NSI
      5:00 pm - 5:00 pm
      NSI 
      6 man football 
  • Friday, October 2, 2020
    • Varsity Football @ Natrona
      7:00 pm - 7:00 pm
      Casper 
       
  • Saturday, October 3, 2020
    • JV Football vs Natrona
      11:00 am - 11:00 am
      Sherian 
       
  • Friday, October 9, 2020
    • Varsity Football @ Kelly Walsh
      7:00 pm - 7:00 pm
      Casper 
       
  • Saturday, October 10, 2020
    • JV Football vs KW
      11:00 am - 12:00 pm
      Sheridan 
       
  • Friday, October 16, 2020
    • Varsity Football vs Campbell County
      7:00 pm - 7:00 pm
      Scott Field 
       
  • Saturday, October 17, 2020
    • JV Football @ Campbell County
      11:00 am - 11:00 am
      Campbell County HS 
       
  • Friday, October 23, 2020
    • Varsity Football vs Thunder Basin
      7:00 pm - 7:00 pm
      Scott Field 
       
  • Saturday, October 24, 2020
    • JV Football @ Thunderbasin
      11:00 am - 11:00 am
      Gillette