This site demands javascript

skip to main content

Search all District staff

Administration

NameTitle
Fiedor, Jennifer
Assistant Principal
O'Connor, Casey
Assistant Principal

Activities

NameTitle
Cegelski, Brick
Assistant Activities Director
Garnhart, Kasey
Activities Director
Goss, Joanne
Athletic Trainer
Hanson, Debbie
Activities Secretary
Rizer, Kevin
SHS Coach

Guidance Staff

NameTitle
Bower, Jennifer
Counselor Admin Assistant
Counselor
Peldo, Pam
Counselor
Schnatterbeck, Thomas
Psychologist
Travis, Anne
Counselor
Yada, Alyssa
Counselor

Planning Office

NameTitle
Mavrakis, Jenna
Bronc Success Coordinator

Teachers

NameTitle
Andersen, Christy
ProStart/Culinary Arts
Baures, Art
Social Studies
Burget, Hartley
Special Education
Christensen, Clayton
Vocational/Agriculture
Cotton, Ward
Welding Teacher
Daniels, Yolanda
Social Studies
Daugaard, Caitlin
Social Studies Teacher
Deutscher, Sharon
Career Development/Business
Doke, Roy
Spanish Teacher
Driver, Shelah
Spanish Teacher
Dudrey, Joseph
Math Teacher
Durham, Raith
Math Teacher
Elliott, Mark
PE/Health
Estrada, George
Health Teacher
Evensen, Janine
Family Consumer Science
Feather, Ian
Industrial Technology
Ferguson, Kelsey
Science
Ferguson, Kim
English Teacher
Math
Garnhart, Megan
Computer Science Teacher
Gerber, Claire
English Teacher
Good, Kathy
Spanish
Groteluschen, Lyndsay
Science Teacher
Hamrick, Corey
PE/Health
Hanchett, Bob
Art/Yearbook
Harthan, Hailey
PE/Health
Harthan, Jeramy
Science Teacher
Haugen, Lisa
Special Education
Hester, Madissen
English Teacher
Holler, Danielle
Special Education
Jensen, Levi
Science Teacher
Langer, Jill
IF - High School Literacy Coordinator
Laya, Jami
Science Teacher
Lecholat, Ashley
Music - Choir
Ligocki, Larry
Business
Lueth, Jeffrey
English Teacher
Martini, Jeff
Social Studies
McCafferty, Gretchen
Special Education
McEwen, Marshall
Social Studies
Meixsell, Shannon
Rotating Teacher K-12
Wood Shop
Montgomery, Meg
Special Education
Osborne, Erin
Math Teacher
Paronto, Laurie
English
Science
Peterson, Chaney
VO AG Teacher
Pickett, Jessica
PE/Health
Plourde, Paul
Industrial Tech Teacher
Preston, Stacy
English
Pruitt, Matthew
English Teacher
Quinn, Joseph
Math Teacher
Raney, Doug
Teacher
Reed, Jennifer
English
Richins, Heidi
Family Consumer Science
Rizer, Brian
English
Rose, Chad
Band Director
Rushing, Hailee
Art Teacher
Ryan, Hailey
Science Teacher
Shaffer, Gretchen
Science
Shatto, Tyson
PE/Health
Shaw, Christopher
Chemistry Teacher
Math
Sullivan, Ryan
Social Studies
Math
Thomas, Michael
Social Studies
Thompson, Richard
Social Studies Teacher
Torpey, Danielle
English Teacher
Valentine, Haley - Math
VanDyke, Isaac
Math
Walker, Ryan
Orchestra Teacher
Wallencamp, Andy
Resource Specialist
Winn, Rob
Special Education
Yager, Madison
Math Teacher
Zarpentine, Kaitlyn
Art Teacher

Library

NameTitle
Leibrich, LaDonna
Librarian
McLean, Jami
Library Media Technology

Special Services

NameTitle
Romanjenko, Regina
Speech Pathologist

Support Staff

NameTitle
Hawkins, Ben
SRO
Murner, Ryan
Discipline Assistant
Raney, Doug
Teacher
Robertson, Lisa
Music Technician
Simmons, Anthony
Discipline Assistant

Paraprofessionals

NameTitle
Allred, Marjorie
Discipline Paraprofessional
Bergman, Heather
ISS Paraprofessional
Brenneman, Marissa
EL Paraprofessional
Caulfield, Mary
Study Hall Paraprofessional
Channel, Kathy
Study Hall Paraprofessional
Chavez, Brandy
SPED Paraprofessional
Destefano, Sue
Special Education Paraprofessional
Di Lella, Zechariah
SPED Paraprofessional
Gabbard, Laura
Paraprofessional
Granum, Jeri
Paraprofessional
Hamilton, Trena
Paraprofessional
Hanify, Penny
Special Education Paraprofessional
Hicks, Jill
Paraprofessional
Martin, Adam
Success Academy Coach
McLean, Jami
Library Media Technology
Myers, Hunter
SPED Paraprofessional
Phillips, Ashlie
ASP Paraprofessional
Sigel, Moxie
EL Paraprofessional
Strobbe, Anna
Paraprofessional

Health

NameTitle
Eisenman, Traci
Health Careers Instructor
Elliott, Mark
PE/Health
Emerick, Donna
Nurse
Hamrick, Corey
PE/Health
Harthan, Hailey
PE/Health
Pickett, Jessica
PE/Health
Shatto, Tyson
PE/Health

Food Service

NameTitle
Chalfant, Megan
Cook's Helper
Frey-Pierce, Jennifer
Cook's Helper
Green, Edith
Cafeteria Head
Raimon, Daniel
Cook's Helper
Smith, Judith
Custodian/Cook's Helper

Custodial

NameTitle
Bocek, April
Head Custodian
Carfino, Megan
Custodian
Edwards, Robert
Custodian
Gibbons, John
Custodian
Nielsen, Mariah
Custodian
O'Neal, Josh
Custodian
Ostroski, Mathew
Custodian
Powell, Robert
Custodian
Smith, Judith
Custodian/Cook's Helper
Swank, Michelle
Custodian

 
Search all District staff